категорії: стаття

Вплив еротики і порнографії на свідомість людей.

 

Вплив еротики і порнографії на свідомість людей.

 

 

Реклама, кінофільми, кліпи, -- настільки звичне явище без якого не можна уявити життя сучасної людини. Реклама виринає звідусіль радіо, телебачення, газети, трамваї, тролейбуси, вагони метро, маршрутки нещодавно теж «обзавелися» моніторами, які безперервно транслюють рекламні ролики. Платиш за проїзд і безкоштовний додаток – тебе зомбують. Адже рекламна продукція надзвичайно впливає на психічний стан людини. Наразі заборонено використовувати 25 кадр, а методи впливу поцуплені з гіпнозу, які безпосередньо впливають на свідомість і підсвідомість чомусь оминули своєю увагою. Проте рекламна індустрія від того лише квітне і вигадуються все новітніші методи, аби переконати, в тому що якщо користуватимешся пастою «Отакої», то зуби відразу виростуть нові, довжина ніг і грудей раптом збільшаться і чоловіки будуть падати перед ногами.

 

Насправді, аудіовізуальна продукція дуже могутній засіб маніпуляцій людською свідомістю.

 

Останнім часом все більше продукції еротичного характеру, наприклад нещодавно з’явився бренд, який виробляє продукцію гігієнічного і парфюмерного напряму, майже всі рекламі матеріали якого зводяться до того -- якщо ти користуєшся гелем для душу або іншою продукцією цієї фірми все жіноцтво буде божеволіти від тебе. Але ж ця реклама і інші спричиняють стереотипізацію мислення і поведінки. Ми бачимо стандарти і кліше за якими нам навіюють правильні рішення, якщо купиш те і те будеш мати стільки.

 

Найгірше це те, що її дивляться молоді люди і в цьому загроза. З дитинства їх привчають купувати і мати, тобто формують цінності. А в житті все не так як в рекламному ролику, якщо купиш пачку жуйок зовсім не факт, що довгонога сусідка, що їде в ліфті поруч із тобою почне роздягатися. А реклама переконує в іншому. Власне це призводить до комплексу меншовартості у молодих людей, або спричиняють асоціальну поведінку. Дівчата дивляться на бігборди, де привабливі дівчата, пропонують придбати крем і бути неперевершеною. Будь-яка людина прагне бути неперевершоною. Але дуже мало людей розмірковує над тим які технології використані аби створити «картинку», тої неперевершоної, що спокусливо дивиться з реклами оголючи неприродньо білосніжні зуби. Краса зараз типізована, всім хочеться бути схожими на ляльку Барбі, мати параметри 90-60-90. Нерідко це є причиною таких хвороб, як булімія, анорексія. Дуже багато самогубств чиниться завдяки таким факторам, як погана зовнішність. А все через викревлену уяву про те, що тільки модельна зовнішність є найкращою. Якщо ти не така відповідно і перспектив у тебе немає в цьому житті.

 

За даними опитувань виявлено, що найбільш постачальник сексуально орієнтованої інформації для підлітків і юнацтва – ЗМІ. Опитування каналу CNN та журналы Time(Stodhill, 1998) продемонстрував, що 30 % американських підлітків більшу частину інформації про секс отримують з телепередач. Постачальником подібної інформації для 45 % стали їхні друзі, лише 7% про це дізналися від батьків і 3 % за допомогою освіти. В 1992 році в Торонто також проводився дослід, який довів , що 9 з 10 хлопців, і 6 з 10 дівчат дивилися хоча б один порнографічний фільм. Найгірше, що діти вважають порнографією одним з найкращих постачальників інформації про секс.

 

Власне з телепростору відвертих сцен сексу не настільки й багато, як натяків на нього, зокрема, в передачах розважального характеру, там зустрічаються деякі коментарі. Більша частина гумористичних передач жартує на тему сексу. Кількість з приводу шлюбу меньша ніж подружня зрада, або дошлюбне життя. Не нехтують такими жартами і в сучасних телесеріалах.

 

Кінофільми, кліпи, рекламні роликі перенасичені еротикою. Останнім часом все більше заборон на кліпи сучасних зірок, бо нерідко зустрічаються настільки відверті сцени, що ніяка цензура їх пропустити не може. Нещодавно в Україні з’явився кліп, в основу сюжету якого покладено історію: дві радянські дівчинки після школи знімаються у фільмах порнографічного характеру. Цей кліп був в ефірі і вдень, коли його можут дивитися діти. Після місяця ротацій таки вибухнув скандал і його заборонили показувати, тепер дивитися на подібне можна після дванадцятої години ночі.

 

Відповідно в дітей, які подивилися це відео склалося думка, що так чинили їх батьки в період їх школярства. І в цьому немає нічого кримінального. По телевізору ж показують, там поганого не покажуть. За останній рік різко підвищилася сексуальне насильство в школах, наразі це престижно, адже дуже часто подібні злочини знімають на камери мобільних телефонів і викладають в інтернет. Знімають власні «художні фільми».

 

Науково доведено, від того, які фільми і кліпи дивиться людина, такі вона має цінності. Аудіовізуальний вплив дуже сильний, бо тільки за наявності інформації людина може скласти уяву про те, що є добре, а що зле і якщо наприклад постійно думонструвати фільми, де насильство показано, як добра справа – людина буде змушена в це повірити, бо це віртуальна реальність, яка впливає на реальність.

 

В 1980 роках був проведений наступний дослід. Було дві групи людей, яким протягом двох тижнів давали дивитися фільми, одній групі демонстрували фільми еротичного характеру, а іншим нейтрального. Після показів питали ставлення людей до сексу, ті люди що на протязі двох тижнів дивилися фільсми еротиного характеру були більш поступливі у своїх смаках, а ті що дивился нейтральні фільми були фільш консервативні у інтимних питаннях.

 

Отже бачимо, наглядний приклад впливу і маніпуляції свідомістю.

 

За часів Радянського Союзу не було інформації еротичного характеру, тому похилі люди і досі зазнають шоку, коли бачать відверті сцени, адже для них це найсоромливіше, що може бути. Це той прошарок приватного життя, які вони тримали в таємниці. Для них це щоденний стрес.

 

В 1960 роках був проведений експеримент: чоловікам одночасно показуваи оголену жінку і чобіток врешті-решт учасники експерименту почали сексуально збуджуватися від вигляду взуття. Це доводить, що збуджуватися можна навчитися, що і демонтсрував цей експеримент. Головне не розівчитився, бо науковці довели, що ті люди, які періодично переглядають фільми порнографічного характеру мають проблеми з потенцією до 40 років.

 

Отже ми бачимо, що від аудіовізуального матеріалу який подається в ефірі залежить, яку думку матиме суспільство з приводу багатьох суспільно-важливих питань. Використання еротики і порнографії у фільмах, рекламних сюжетах, телепердачах і серіалах веде до зменшення цівості до реального сексу ніж до екранного. Я вважаю, що необхідно обмежити викоритстання еротичного матеріалу на телебаченні на законодавчому рівні, бо наявність такого аспекту дестабілізує психологічний стан суспільства, його моральні норми і цінності. Спрямовує свідомість не в тому напрямку. Адже цьому твердженню є реальні факти. Якби таку систему запровадити, злочинність би знизилася, бо переважна більшість чоловіків, що скоїли злочин сексуального характеру постійно дивилися порнографічні фільми, в яких жінок принижували, а ті від того отримували насолу, відповідно у злочинців склалося враження, що подібна поведінка є нормою. Що і стало причиною скоєного злочину.

 

 

 

Роботу виконала: студентка 3 курсу,

 

ЛНУ ім.І.Франка, групи ЖРН-34с

 

Варвара Плітус